forum » ROBOT Millennium » obciązenia powierzchniowe w kratownicy przestrzennej
Autor
Post
kamsoon

obciązenia powierzchniowe w kratownicy przestrzennej

Robie projekt przekrycia strukturalnego (128x128m = duuzo wezlow).Zeby obciazyc konstrukcje wiatrem i sniegiem chce przylozc obc powierzchniowe. Ale jak wezme obciazanie pretow plaszczyznami to nie moge zmienic kata oddzialywania obc. Z kolei nie za bardzo kumam w zakladce obc prety - obc powierzchniowe jak to dziala bo ono tworzy mi sily skupione. Ktos pomoze??

Nawigator84

bez tytułu

Można zastosować okładzinę. Definiujesz kontur jako okładzinę o wcześniej ustalonym kierunku rozkładu obciążenia. W nowszej wersji Robota obciążasz to jak normalny panel. Potem warto włączyć opcje pokazującą na które pręty przypada obciążenie. Więcej doczytasz w pomocy.

 
forum » ROBOT Millennium » obciązenia powierzchniowe w kratownicy przestrzennejGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.