forum » ROBOT Millennium » Rama przestrzenna z panelami - błąd 5000
Autor

Rama przestrzenna z panelami - błąd 5000

Do wynonania (jako prace magisterska) mam konstrukcje parkingu wielopozimowego o konstrukcji slupowo-plytowej (bez belek krawedziowych). Modelowalem ja jako konstrukcje przestrzenna. Jako strop nadane byly panele (kazdu modul miedzy slupami jako osobny panel). Aby to zrobic musialem nadac prety miedzy slupami, ktorych praktycznie w konstrukcji nie ma. Nie nadalem im przekroju ani zadnych parametrow materialowych aby nie byly brane do obliczen.
Nie jestem pewny czy to jest dobre rozwiazanie... czy ktos moglby podpowiedziec co zrobic?
Na razie mam zamodelowana plyte parteru i slupy parteru.
Kiedy wlaczam obliczenia pojawiaja sie 4 paski postepu. Podczas ostatniego paska (domyslam sie,ze chodzi o obliczenia obciazen, czy czyms z tym zwiazanych), na samym poczatku (podczas przypadka nr 1 - ciezaru wlasnego jak sie domyslilem) pojawia sie komunikat "Nieprawidlowe dane. Blad numer 5000". Sek w tym,ze obciazen jeszcze nie nadalem.
Wykluczam istnienie bledu z powodu "zerowych" pretow, gdyz kiedy zmieniam je na jakies konkretne przekroje, blad nadal wystepuje.
Obciazenia mam nadane w poprzedniej wersji kiedy nadane byly juz obciazenia stale i uzytkowe - blad rownierz wyskakiwal.
Mimo tego dokonuje sie dyskretyzacja plyty.

Chcialem zapytac co to za blad i czy wplynie on znaczaco na wyniki?

Ponadto przy wczesniejszej probie zamodelowania pojawialo sie ostrzezenie "niestabilnosc wezlow rodzaju3"....gdzies wyczytalem,ze moze to sie pojawiac w konstrukcjach obcjetosciowych i nie wplywa na obliczenia. Czy to prawda?

Tomek_Robobat

bez tytułu

jeżeli w konstrukcji są panele to powinna być ona analizowana w module powłoki - nie wiem czy dobrze rozumiem, że teraz to jest 'rama 3D'. MOżna to zmienić w geometria/Typ konstrukcji...

jeżeli pomimo tego błąd będzie wystepował, proponuje podesłac plik na serwis.

Co do niestabilności rodz. 3 -> to może ale nie musi być niestabilność numeryczna do pominięcia. Najlepiej sprawdzić po obliczeniach tabelę przemieszczeń węzłów i popatrzec czy nie dzieje się tam coś niedobrego (typu przemieszczenia mierzone w km). pozdrawiam

forum » ROBOT Millennium » Rama przestrzenna z panelami - błąd 5000

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.