forum » ROBOT Millennium » dziwne wyniki ugięć
Autor
Post
fantomas82

dziwne wyniki ugięć

Witam.
Stworzylem konstrukcje - 4 kondygnacje płyty-słup, o siatce 6x6 m.
Płyta w postaci paneli które naroża maja w węzłach podpór- słupów, czyli płyta 48x24m = 32 panele.
Obliczenia przeprowadzalem w module "Powłoka"
I wyniki są dość dziwne: w skrajnych panelach ugiecie w srodku dochodzi do 5 cm, podczas gdy w panelu obok jest to juz mniej niz 2 cm.
Nie mam wielkiego doświadczenia, ale 5 cm ugiecia dla płyty gr 20cm słabo obciązonej (2,5 kn/m^2 obc użytkowe, ok 2 kn/m^2 pozostale + ciezar własny) to chyba za duzo.
Obliczenia wykonane były z zaznaczona opcją "redukcja nad słupami", bez tej opcji ugięcia wyniosły max 3,5 cm- i tak za duzo.
Moze ktoś mial podobny problem ??

sekoa

bez tytułu

sprawdz zadanie obliczajac plyte jako belke ciagłą kilkuprzesłową przy tym samym obciazeniu - powiedz jak definiowales obciazenie - rownomiernie na kazdym przesle, czy szachownica?

przy belkach wielprzeslowych o tej samej rozpietosci przesel zawsze w pierwszym przesle bedziesz mial najwiekszy moment, a wykres lini ugiecia wynika z rownania osi odksztalconej EJ d2w/dx2 = -M(x) - stad masz ugiecie wieksze w pierwszym przesle. dlatego aby miec rownomierny wykres zaleca sie piersze przeslo redukowac zwykle do 0,85l.

zamodeluj dowolna belke 4 przeslowa w robocie o tym samym EI na kazdym przesle i zobacz tak szkoleniowo jak wyglada wykres linii ugiecia:)

pzdr

 
forum » ROBOT Millennium » dziwne wyniki ugięćGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.