forum » ROBOT Millennium » metoda na płytę-słup
Autor

metoda na płytę-słup

Witam.

Jestem absolutnym nowicjuszem w Robocie Millenium i potrzebuję pomocy.

Musze zaprojektowac konstrukcję budynku w technologii płyta-słup: 3 kondygnacje (jedna podziemna),siatka 5x9 słupów (rozstaw 6x6).
Sytuacje komplikuje podparcie płyty na scianach klatki schodowej i sciany oporowej nad halą garażową :/

Chcialbym sie dowiedziec jak to ugryzc?? Czyli jak zacząć:)

Próbowałem najpierw wygenerowac płytę w "kreatorze płyty"- wyniki wyszły dość zadowalające.
Tyle że nie wiem jak do tak stworzonej płyty "dołożyć" słupy oraz jak z tego zrobić układ który obejmie płyty na wszystkich kondygnacjach.

Proszę o poradę.

nugget

bez tytułu

w instrukcji sa przyklady, trzeba je przerobic, trzeba umiec uzyc narzedzi edycyjnych - ze szczegolnym naciskiem na translacje.

W skrocie - buduj plyte w 2d, przejdz w konstrukcje powlokowe, tam dodaj slupy i sciany i kopiuj w gore lub w dol.

Oraz czytaj forum - byl tu juz taki topik.

forum » ROBOT Millennium » metoda na płytę-słup

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.