forum » ROBOT Millennium » Wyboczenie łuków
Autor

Wyboczenie łuków

Witam. W tym roku pisze pracę inżynierską, której tematem jest projekt dworca kolejowego. Główną konstrukcją hali peronowej(nad torami) jest łuk eliptyczny o rozpiętości 36m i wysokości 12m. Planuje zrobić, że tak powiem znacznie uproszczoną wersję dworca w Hauptbahnhof w Berlinie. Na łuku mam płatewki a na nich szkło + stężenia i poprzeczki jak to nazwałem zmniejszające moment w słabszym kierunku płatwi.

Nawigator84

bez tytułu

CD... Do wymiarowania łuku potrzebuje współczynniki długości wyboczeniowych, które znalazłem w starej normie stalowej. Pokrótce jest to około 1,1 połowy długości łuku w rozwinięciu. Jednak norma jak i literatura wspomina tylko o łukach kołowych obciążonych przede wszystkim siłą osiową. Mój łuk jest eliptyczny przez co i moment jest większy. W robocie podobno można rozwiązywać zagadnienia ze stateczności, ale nie wiem jak. Chciałbym wyznaczyć współczynnik wyboczeniowy dla mojego kształtu łuku i jeśli ktoś może mnie naprowadzić w jaki sposób to zrobić byłbym bardzo wdzięczny.

janik86

bez tytulu

witam.
mam identyczny problem więc jestem ciekawy czy go pan rozwiązał? proszę o odpowiedz
pozdrawiam

forum » ROBOT Millennium » Wyboczenie łuków

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.