forum » ROBOT Millennium » Generowanie podpór dla płyty fundamentowej
Autor

Generowanie podpór dla płyty fundamentowej

Ja poprawnie założyć podporę powierzchniową pod płytą fundamentową??

nugget

bez tytułu

Sa dwa sposoby...

- podloze sprezyste pod plyta
- zwykla podpora powierzchniowa pod plyta

Jesli chodzi o KZ to nalezy wyliczyc kalkulatorem gruntow i wprowadzic w pionie KZ natomiast w dwoch kierunkach poziomych polowe KZ

To wszystko jest w POMOCY i instrukcji.

Pozdr
Piotrek

magic

bez tytułu

Tak właśnie zrobiłem wychodza różne wyniki zupełnie.
Dla definicji Kz w panelach sa momenty zginające dwa razy większe nić w przypadku podpory powierzchniowej (z tym samym wsp. Kz)

prybak

bez tytułu

Powinno być to samo,
sprawdź czy nie zdublowałeś podpory ze sprężystością podłoża w panelu,
zwróć też uwagę czy w definicji podpory nie stoi ptaszek na "wsp. spr. stały w węzłach"

wg mnie lepiej jest definiować sprężystość w panelu - można czytać mapy odporu gruntu.

pozdrawiam
piotrek

magic

bez tytułu

Powinno być to samo,

nie jest

sprawdź czy nie zdublowałeś podpory ze sprężystością podłoża w panelu,

nie ma dubla

zwróć też uwagę czy w definicji podpory nie stoi ptaszek na "wsp. spr. stały w węzłach"

stoi i czy nie stoi wyniki są podobne

wg mnie lepiej jest definiować sprężystość w panelu - można czytać mapy odporu gruntu.

można co nie zmienia faktu, ze mam dwa różne wyniki odbiegające zabardzo od siebie

Na modelu dużo mniejszym (wycinku płyty) identyczna sprawa

pozdrawiam
Robert

mk_01

bez tytułu

zgadzam sie, powinno byc to samo.
A co sadzicie o sposobie wyznaczania KZ przez kalulator gruntów? plyta 100x40m, Pd Id=0.5, KZ=~6000kPa/m.. troche mało. wg robobata wiaze sie to z wprowadzeniem realnych, nie jednostkowych wymiarow fundamentu. Prosze o jakas rade
Pozdrawiam

nugget

bez tytułu

Id=0.5 Grunt bardzo dobry.
Wpisales własciwe naprezenia pod plyta? Calkowity ciezar obiektu(suma reakcji)/powierzchnie plyty. Im wieksze naprezenie pod fundamentem tym mniejsze KZ.

forum » ROBOT Millennium » Generowanie podpór dla płyty fundamentowej

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.