forum » ROBOT Millennium » Pręty, linie i panele a ACAD
Autor

Pręty, linie i panele a ACAD

W jaki sposób w autocadzie zdefiniować obiekty, aby po otworzeniu w Robocie tworzyły panele?

Doszedłem już do tego, że jeśli wstawię bryłę (sześcian, bryłę lub choćby powierzchnię 3d) w robocie stworzone zostaną panele. Lecz nie działa już tak bryła wyciągnięta z polinii.
Co robić, aby panele miały więcej niż 4 krawędzie?

Jakich innych programów używać, które dobrze interpretuje Robot?
A czy któyś z tych programów jest darmowy?

prybak

bez tytułu

Wydaje mi się że wystarczające jest użycie podkładu z kresek (robot nie widzi polilinii) stworzonego w acadzie i definicja paneli w robocie np. przez wskazanie punktu wew. Zwróć uwagę na to że panel musi być obrysowany liniami które zaczynają się i kończą dokładnie w jego narożnikach, jeżeli linia przechodzi poza obszar panela który chcesz zdefiniować to robot nie wykryje punktu wew.

To o czym piszesz prawdopodobnie mogłoby mieć zastosowanie przy definicji skomplikowanych modeli trójwymiarowych - ja takich praktycznie nie używam.

pr

Tomek_Robobat

bez tytułu

Generalnie Robot ma możliwość importowania z dxf takich obiektów jak linie, polilinie, łuki, okręgi, face'y i mesh'e tak więc pewnie trzeba byłoby się skupic na tych dwu ostatnich, ale osobiście niestety nie wiem jak stworzyć w dxf face o liczbie boków większej niż 4. W przypadku mesh'a kształt zostanie co prawda zaimportowany, ale stworzone przy imporcie pojedyncze okładziny ( które następnie mozna podmienić na panele ) będa pokrywały się nie z ogólnym konturem siatki w dxf ale z pojedynczymi oczkami. Pozdrawiam

forum » ROBOT Millennium » Pręty, linie i panele a ACAD

GRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.