forum » ROBOT Millennium » obciązenie przez skrócenie
Autor
Post
allegrob

obciązenie przez skrócenie

witam,
dlaczego jak pręt o schemacie wspornikowym o zadanym przekroju obciążam zadajac skrócenie(obciazene pretowe ) o wartosci paru centymetrów to w module z wynikami w pręcie niema zadnych sił ? prawo hooka chyba jasno mowi ze odkształcenia powoduja napręzenia :)...... alboos jest nietak albo musze sie wyspac:).ps.mimo wszystko prosiłbym o odpowiedz

prybak

bez tytułu

Witam
Nigdy nie korzystałem z tej funkcji ale wydaje mi się, że skrócenie służy do wymiarowania niedokładności wykonawczych i/lub montażowych więc wywoła naprężenia tylko w niektórych układach geometrycznych np. skrócenie nie zerowego pręta kratownicy powinno wywołać naprężenia natomiast skrócenie belki z jedną podporą przesuwną nie da żadnych sił wew.
Nie wiem co chciałeś zamodelować ale może powinieneś zastosować przemieszczenie podpór, wtedy siły będą zgodne z prawem hooka.

pozdrawiam
pr

go_lab

bez tytułu

Idea skrócenia polega na tym, iż do konstrukcji wkładamy skrócony pręt, wywołuje więc naprężenia tych w układach hiperstatycznych

go_lab

bez tytułu

oczywiście zamiast "tych" ma być "tylko"

 
forum » ROBOT Millennium » obciązenie przez skrócenieGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.