forum » ROBOT Millennium » ugiecia a przemieszcznia
Autor
Post
allegrob

ugiecia a przemieszcznia

jakjest róznica między ugieciami pręta ( w punkcie ) a przemieszczeniami punktu (wezła). co oznacza ze ugięcia są wyznaczone dla przemieszczonej konstrukcji np.
dla belki jest wyznaczana cięciwa pomiędzy węzłami i od
niej odmierzane jest ugięcie.

sekoa

bez tytułu

wydaje mi sie ze wyglada to tak - przemieszczenie jest terminem bardziej ogolnym od ugiec - w robocie ugiecia sa mierzone dla elm. od obciazen grawitacyjnych i zawwsze charakteryzuja pręt - postać odkształcenia i masymalna wartosc roznicy pomiedzy polozeniem rownowagi a odsztalcona linia (jesli ktos pamieta rownanie rozniczkowe linii ugiecia elementu to wlasnie maksymalna wartsco to to co pokazuje robot jako ugiecie). przemieszczenia sa natomiast wartoscia charakteryzujaca wezly konstrukcji - to wektory opisujace translacje lub rotacje węzła. nie opisuja elementu (w sensie belki, slupa etc - jedynie pokazuja co dzieje sie z wezlami).

pzdr

 
forum » ROBOT Millennium » ugiecia a przemieszczniaGRAITEC Advance Design jest w pełni rozwiniętym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do analizy strukturalnej MES, dedykowanym inżynierom konstruktorom pracującym w środowisku BIM. Daje możliwość projektowania każdego typu konstrukcji, kompleksowych obliczeń statycznych, wraz z wymiarowaniem elementów żelbetowych, stalowych i drewnianych. Wszystko to zgodnie z Eurokodami (posiada Polskie Załączniki Krajowe do Eurokodów) - EC0, EC1, EC2, EC3, EC5 oraz EC8.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.