Podstawowa znajomość narzędzi projektowych nie stanowi już znaczącej przewagi na konkurencją,
gdyż może  ona dysponować podobnymi rozwiązaniami i wyszkolona kadrą. Dlatego niezmiernie istotne
staje się maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie mogą zaoferować systemy inżynierskie.
Szybkości reakcji na potrzeby Klienta, możliwości zaoferowania innowacyjnego rozwiązania oraz obniżenie
kosztów realizacji projektu – to kluczowe czynniki pozwalające osiągnąć przewagę konkurencyjną.

Optymalizacja procesu projektowania pozwala na osiągnięcie znacznej poprawy między innymi w takich obszarach jak: zarządzanie danymi projektowymi, koordynacja i przegląd procesu projektowego, analiza i kontrola kosztów, kontrola jakości i redukcja ryzyka.

Optymalizacja procesów projektowania obejmuje działania z zakresu:

Analiza

  • analiza procesu projektowego; badane są między innymi: rodzaj oprogramowania, wykorzystywane standardy, rodzaje projektów, struktura zespołów.
  • użytych technologii; nowoczesne technologie zmieniają się szybko, zatem niezmiernie istotne jest  odpowiednia identyfikacja wykorzystywanych rozwiązań i określenie kierunków rozwoju
  • umiejętności pracowników; pozwoli to na ocenę możliwości efektywnego wykorzystania istniejących lub nowego oprogramowania oraz ułatwi określenie zakresu i sposobu ewentualnych szkoleń

Przygotowanie i wybór rozwiązań

  • określenie standardów dokumentacji projektowej
  • wybór wykorzystywanych narzędzi informatycznych
  • określenie sposobów wdrożenia

Dostarczanie rozwiązań

  • instalacja i konfiguracja rozwiązań informatycznych
  • szkolenia dostosowane do potrzeb
  • wsparcie wdrożeniowe wraz z asystą projektową

 

Korzyści płynące z przeprowadzenia optymalizacji procesu projektowania:

Zwiększenie wydajności

Dzięki zwiększeniu efektywności wykorzystania oprogramowania oraz innych kluczowych procesów lub technologii, zmniejsza się czas wymagany do realizacji projektu, a to wprost przekłada się na mniejsze koszty jego wykonania oraz mniejsze ryzyko związane z dotrzymaniem terminów.

Zwiększenie jakości

Usprawnienie współpracy pomiędzy uczestnikami projektu oraz wprowadzenie nowoczesnych narzędzi projektowych znacząco zwiększa jakość uzyskanego efektu końcowego, jak również zwiększa jakość i komfort pracy pracowników.

Zmniejszenie ryzyka

Optymalizacja procesu obok takich efektów jak zwiększenie wydajności i jakości, przynosi również polepszenie zrozumienia i kontroli projektu. Dzięki temu o wiele wcześniej można zidentyfikować i eliminować rożnego rodzaju ryzyka. Pozwala to między innymi znacznie zmniejszyć koszty naprawy błędów i lepiej kontrolować terminy jego realizacji.

Zwiększenie konkurencyjności

Mniejszy koszt realizacji projektu, krótsze terminy, większa jakość, ale również możliwość prezentowania się jako firma wykorzystująca nowoczesne praktyki i narzędzia podczas realizacji projektu – są to czynniki znacznie zwiększające konkurencyjność rynkową.

Robobat Polska oferuje pomoc w przeprowadzeniu optymalizacji procesów projektowych. Usługa jest indywidualnie dostosowywana pod względem zakresu i potrzeb Klienta. Dysponujemy doświadczonym wielobranżowym zespołem, który posiada rozległą wiedzę i praktyczne umiejętności.

Skontaktuj się w celu uzyskania dalszych informacji.


Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.