Firma Autodesk wprowadziła do oferty nowy pakiet narzędzi BIM dla branży instalacyjnej, wspierający proces projektowania i produkcji - Autodesk MEP Fabrication Suite.

Autodesk MEP Fabrication Suite jest pakietem programów dostępnych w ramach Desktop Subsrciption (licencja czasowa), który zawiera programy: Autodesk Revit (Structure, Architecture, MEP), AutoCAD, Navisworks Manage, CADmep, ESTmep, CAMduct oraz Point Layout.

Autodesk MEP Fabrication Suite to pakiet programów zawierających narzędzia do tworzenia projektów wykonawczych, detalowania, estymacji kosztów oraz fabrykacji elementów instalacji sanitarnych i elektrycznych. Kombinacja tych zintegrowanych ze sobą programów pozwala na tworzenie bardziej szczegółowych modeli BIM oraz na dokładniejsze obliczenie kosztów ich wykonania.

 
Programy dostępne w ramach pakietu Autodesk MEP Fabrication Suite:


 
Revit służy do modelowania informacji o budynku (BIM). Program ten łączy w pojedynczej, wszechstronnej aplikacji narzędzia do projektowania: architektonicznego, instalacji budowlanych i inżynierii budowlanej.
więcej...

 
AutoCAD to najbardziej popularne narzędzie do projektowania i tworzenia dokumentacji rysunkowej 2D oraz 3D, dodatkowo posiada rozbudowane możliwości dostosowywania programu do indywidualnych potrzeb oraz natywną obsługę formatu DWG.
więcej...

 
Navisworks Manage to najbardziej rozbudowana wersja programu. Służy do weryfikacji projektów, umożliwiając przeprowadzanie analiz, symulacji i optymalizacji harmonogramów budowy. Posiada funkcje wykrywania kolizji, co umożliwia sprawniejsze koordynowanie projektów wielobranżowych, szybsze rozwiązywanie problemów oraz wirtualne planowanie przed rozpoczęciem fazy realizacji.
więcej...

 

 
Fabrication CADmep to narzędzie wspierające tworzenie instalacji HVAC, wod-kan oraz instalacji elektrycznych. Fabrication CADmep pracuje w środowisku AutoCAD’a. W programie można tworzyć instalację na poziomie projektu wykonawczego. Fabrication CADmep ma możliwość dwukierunkowej wymiany danych z Revitem. Możliwość rysowania elementów dwoma metodami – element po elemencie (kształtka po kształtce), albo liniowo (wzdłuż rysowanej linii wstawiają się odpowiednie elementy /kształtki). Możliwość sprawdzenia poprawności rysunku i kolizji.
 

 
Fabrication ESTmep to oprogramowanie służące do stworzenia kosztorysu/ obliczenia kosztów związanych z instalacjami HVAC, wod-kan oraz elektrycznymi. W pełni zintegrowane z Fabrication CADmep oraz Revitem. Ma możliwości podkładania rysunków płaskich i tworzenia z nich modeli 3D służących do tworzenia oferty/wyceny.
 

 
Fabrication CAMduct to produkt przeznaczony do fabrykacji przewodów i kształtek instalacji wentylacyjnych. Używa kompleksowych sparametryzowanych bibliotek 3D. Pozwala na bardziej efektywne zarządzanie, skrócenie czasu oraz oszczędność kosztów związanych z produkcją. Zintegrowany z pozostałymi produktami Fabrication oraz z Revitem. Fabrication CAMduct generuje kody NC, QR oraz przeprowadza kalkulację cenową.
 

 
Point Layout to program, który pomaga wykonawcy przenieść dokładność modelu 3D na teren budowy. Tworzy punkty modelu, które wykorzystywane są w przyrządach geodezyjnych aby zlikwidować rozbieżności między modelem a terenem.
Point Layout zintegrowany jest programami: Revit, AutoCAD i Navisworks.
 

Tylko u nas dodatkowo otrzymasz:

Potrzebujesz więcej informacji - już dziś skontaktuj się z Działem Handlowym

Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.