Zobacz jakie zmiany pojwiły się w najnowszej wersji programu Autodesk Advance Steel 2016 R2.

Program Autodesk Advance Steel od prawie 2 lat należy do firmy Autodesk i na przestrzeni kilkunastu ostatnich miesięcy został wzbogacony o szereg nowych funkcji i ulepszeń.

W maju swoją premierę miała wersja 2016 a klika dni temu ukazała się kolejna "odsłona" programu - Autodesk Advance Steel 2016 R2.

Poniżej prezentujemy zestawienie istotnych nowości w tej wersji.

 
  • Filtry i wyszukiwanie z możliwością importu i eksportu

To nowe możliwości znanej już użytkownikom funkcji. Pozwalają one nie tylko samemu zapisać typowe schematy wyszukiwania, ale również podzielić się nimi z innymi współpracownikami – idealne rozwiązanie, gdy pracujemy nad tym samym zadaniem w większej grupie. Co ważne te same filtry, raz stworzone można użyć również podczas tworzenia zestawień materiałów  na rysunkach.


 

  • Zautomatyzowany dobór wymiarów krat/pokryć  pomostowych w wypadku nietypowych kształtów

Czasem okazuje się, że konieczne jest ułożenie kraty pomostowej w „mało intuicyjny sposób” jak na załączonym rysunku. W takiej sytuacji konieczne jest wyliczenie rzeczywistych wymiarów typowego elementu, z którego zostanie wycięty kształt finalny. Te rozmiary są na bieżąco wyliczane i w razie zmiany geometrii aktualizowane. Są dostępne „tokeny” pozwalające używać tych wartości w zestawieniach.

 

  • Eksport śrub kotwiących i trzpieni przenoszących ścinanie do brył ACIS 3D

Kolejna „międzynarodowa” funkcja tym razem niezwykle istotna w przypadku współpracy z innymi programami – także tymi stworzonymi przez konkurentów.

 

  • Informacje szczegółowe dostępne jako właściwości obiektu (Object properties)    

To dalsze możliwości powiązane bezpośrednio z wcześniej wspomnianą funkcją. Co ważne właściwości te są również dostępne z poziomu programu Navisworks, a także w przypadku otwarcia modelu w innym AutoCADzie z zainstalowanym Enablerem Advance Steela 2016.
 


Format IFC na potrzeby wykonawstwa, biblioteki połączeń wg AISC, nowe style rysunkowe, nowe zestawienia materiałowe i inne zmiany dotyczące rynków amerykańskiego, australijskiego oraz nowozelandzkiego to wbrew pozorom dobra informacja. Wygląda na to, że Advance Steel  jest traktowany jako przyszłościowe rozwiązanie i jego dalszy rozwój jest tylko kwestią czasu.

       


 
Masz pytania dotyczące oprogramowania Autodesk Advance Steel?

Zapraszamy do kontaktu z nami!
  
Kupuj "u źródła" w Graitec Polska. Tylko u nas poza rabatami otrzymasz:

  • Indywidualne szkolenie przeprowadzone przez Inżyniera Robobat Polska z kilkuletnim praktycznym doświadczeniem w pracy z oprogramowaniem Advance Steel.
  • Wsparcie techniczne 
  • Podręcznik Użytkownika Advance Steel (ponad 170 stron w języku polskim).
  • Zestaw dodatkowych opcji do modelowania i generacji rysunków - Advance PowerPack oraz Advance Design ISV - program obliczeniowy do analizy konstrukcji budowlanych w zakresie statyki liniowej.

Dowiedz się więcej o programie Autodesk Advance Steel:
Więcej informacji
Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.