Kontakt handlowy Robobat

ZUZIAbim – BIM w kosztorysowaniu
ZUZIAbim to system integrujący znany od lat program kosztorysowy ZUZIA z zaawansowaną przeglądarką modeli 3D o nazwie BIM Vision. Rozwiązanie takie jest szczególnie przydatne dla zespołów projektowych i wykonawców, firm i pojedynczych osób pragnących efektywnie wykorzystać BIM w procesie projektowania i realizacji.

Autodesk Quantity Takeoff

 • Zastosowanie
  BIM Vision jako przeglądarka modeli 3D pozwala na odczytywanie informacji zawartych w zunifikowanych plikach *.ifc. Na podstawie danych zapisanych we wspomnianych plikach poprzez poszczególnych branżystów, kosztorysant jest w stanie łatwo przygotować przedmiary poszczególnych robót. Wykorzystanie zaś wbudowanych funkcji programu ZUZIA pozwala jeszcze szybciej przygotować finalny kosztorys.

  Współpraca
  Format *.ifc to system zapisu informacji o budynku, który jest wykorzystywany przez programy konkurujących ze sobą firm. Zapis do tego formatu jest możliwy zarówno z poziomu oprogramowania typu Autodesk Revit, ale również z programów typu Tekla, DDS CAD i innych. Dzięki takiej współpracy i trwałemu powiązaniu danych w kosztorysach, przedmiarach i modelach unikamy kłopotów wynikających z braku skoordynowania poszczególnych branż.

  Wizualizacja 3D
  Przeglądarka BIM Vision pozwala w intuicyjny sposób przeglądać modele przygotowane i opracowane przez zespoły tworzące projekt architektoniczny, konstrukcyjny i   instalacyjny. Skoordynowanie tych projektów na wstępnym etapie prac, jak również możliwość ich zweryfikowania w trakcie przygotowania przedmiarów jest wyjątkowo łatwe dzięki funkcjom nawigacji 3D: izometrie, widoki, przekroje, przejrzystości elementów. Dzięki możliwości zobrazowania zależności pomiędzy poszczególnymi elementami modelu w postaci drzewka praca taka jest jeszcze łatwiejsza.

  Oszczędność
  Zmiany są dokonywane w modelach praktycznie na każdym etapie procesu projektowego jak również wykonawstwa. Możliwość szybkiej oceny wpływu takich zmian na finalny koszt realizacji jest kluczowa w dzisiejszym świecie. Według testów przeprowadzanych jeszcze na wersjach testowych programu ZUZIAbim można osiągnąć 25-50% oszczędności na czasie aktualizacji kosztorysu.


  Znaki towarowe ZUZIA oraz ZUZIAbim stanowią własność firmy DATACOMP Sp. z o.o.
 • System:
  • Microsoft® Windows® 8
  • Microsoft® Windows® 7
  • Microsoft® Windows® Vista
  • Microsoft® Windows® XP (SP3 lub nowszy)
  Procesor:
  • Procesor Core2, 2,5GHz
  Pamięć:
  • Pamięć RAM 3GB
  Dysk:
  • Pełna instalacja wymaga ok. 250 MB wolnego miejsca na dysku HDD
  Grafika:
  • Autonomiczna karta graficzna 1280×1024 (True Color) z zainstalowanymi sterownikami producenta, obsługująca OpenGL w wersji co najmniej 2.0, 512MB wbudowanej pamięci RAM
  Inne wymagania:
  • Monitor panoramiczny
  • Klawiatura 101/102 klawisze
  • Mysz z kółkiem z zainstalowanymi sterownikami systemowymi MS Windows®

Tagi: Zuzia, ZUZIAbim, kosztorysowanie w 3D, kosztorysowanie, program do kosztorysowaniaZobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.