Kontakt handlowy Robobat
Autodesk Revit

Oprogramowanie Autodesk Revit 2019 służy do modelowania informacji o budynku (BIM) i wchodzi w skład pakietu Autodesk AEC Collection 2019. Program ten łączy w pojedynczej, wszechstronnej aplikacji narzędzia do projektowania: architektonicznego, instalacji budowlanych i inżynierii budowlanej.

Co oferuje aplikacja Revit?

Revit to oprogramowanie opracowane na potrzeby modelowania informacji o budynkach, które obsługuje proces międzybranżowej współpracy projektowej. Oferuje ono zaawansowane narzędzia umożliwiające korzystanie z inteligentnego procesu opartego na modelu w celu planowania, projektowania i tworzenia budynków oraz elementów infrastruktury i zarządzania nimi.
 
Autodesk Revit 2019 - projektowanie Autodesk Revit - wizualizacja Autodesk Revit - współpraca
     
Projektowanie
Możliwość modelowania elementów budowlanych, analizy i symulowania systemów i struktur oraz projektowania iteracyjnego. Generowanie dokumentów w oparciu o modele Revit.
Wizualizacja
Dzięki zastosowaniu modeli do tworzenia atrakcyjnych wizualizacji 3D możliwe jest bardziej przejrzyste komunikowanie koncepcji projektu jego właścicielom i członkom zespołu.
Współpraca
Wielu uczestników projektu ma dostęp do centralnie udostępnianych modeli. Efektem jest poprawa koordynacji redukująca liczbę konfliktów i ograniczająca ilość poprawek.
 

Wielobranżowa platforma BIM
 
W procesie BIM wielu członków zespołu może jednocześnie pracować przy tym samym projekcie w centralnie współdzielonym modelu. Revit zawiera funkcje przeznaczone dla wszystkich branż biorących udział w projekcie budowlanym, dzięki czemu każdy może korzystać z tego samego oprogramowania. Program łączy uczestników procesu projektowania i konstrukcji obiektu budowlanego i zdecydowanie ułatwia współpracę architektów, inżynierów i profesjonalistów z branży budowlanej, którzy pracując na jednej platformie ograniczają ryzyko błędów transferu danych oraz zwiększają przewidywalność procesu projektowego.
Rozszerzenia dla programu Revit

Advance PowerPack for Autodesk Revit 2019 oferuje szeroką gamę narzędzi poprawiających wydajność pracy w Revicie oraz dzięki BIM Connect umożliwia przesyłanie informacji o modelu pomiędzy programami Autodesk Revit i Advance Design. Sprawdź więcej >>>
 
Pakiet programów Advance BIM Designers może być wykorzystany w wielu dziedzinach konstrukcyjnych; wprowadza wysoki poziom modelowania konstrukcji i automatyzacji tworzenia dokumentacji w procesach konstrukcyjnych. Sprawdź więcej >>>
Czym jest modelowanie informacji o budynku?

Modelowanie informacji o budynku (BIM) to inteligentny proces oparty o modele trójwymiarowe, który oferuje architektom, inżynierom i profesjonalistom z branży budowlanej możliwość wglądu w projekt oraz narzędzia do bardziej wydajnego planowania, projektowania oraz konstruowania budynków i infrastruktury oraz zarządzania nimi. Oprogramowanie Autodesk Revit powstało z myślą o BIM.

Bliższe informacje na temat rozwiązań można znaleźć TUTAJ.


Autodesk Revit dla architektów Autodesk Revit dla inżynierów budownictwa
Revit dla architektów

Architekci stosują oprogramowanie Revit w celu przenoszenia pomysłów z projektowania koncepcyjnego do dokumentacji budowlanej w ramach jednego środowiska pracy. Użytkownicy mogą swobodnie szkicować, w szybki sposób tworzyć elementy 3D oraz interaktywnie modyfikować powstałe formy. Oprogramowanie automatycznie tworzy szczegółowe rzuty wszystkich kondygnacji, elewacje, przekroje, widoki 3D i wiele innych – a wszystko to w oparciu o specyfikacje i preferencje użytkownika. Dzięki analizie materiałów, ich ilości, położenia słońca oraz efektów oświetlenia naturalnego możliwa jest też optymalizacja wydajności procesu budowlanego. Tworzenie oszałamiających wizualizacji oraz wirtualnych spacerów pozwalających na skuteczne komunikowanie kreatywnych koncepcji to kolejna zaleta aplikacji.
 

 
Revit dla inżynierów budownictwa

Oprogramowanie udostępnia narzędzia opracowane specjalnie z myślą o inżynierii budownictwa, aby umożliwić tworzenie inteligentnych modeli konstrukcyjnych w koordynacji z pozostałymi komponentami budynku. Daje to możliwość oceny ich zgodności z przepisami dotyczącymi obiektu budowlanego i bezpieczeństwa, przeprowadzanie analiz konstrukcyjnych oraz eksportowanie ich do aplikacji analitycznych i projektowych dzięki modelowi analitycznemu, powstałemu podczas tworzenia modelu fizycznego w Revit. Możliwe jest też łączenie wymiarowania stali z opracowywaniem dokumentacji warsztatowej, definiowanie koncepcji projektowych o wyższym poziomie szczegółowości dla połączeń stalowych oraz modelowanie trójwymiarowego zbrojenia betonu w zaawansowanym środowisku BIM.
 

 
Autodesk Revit dla inżynierów projektujących instalacje mechaniczne, elektryczne i wodno-kanalizacyjne (MEP) Autodesk Revit dla wykonawców
Revit dla inżynierów projektujących instalacje mechaniczne, elektryczne i wodno-kanalizacyjne (MEP)
 
Korzystając ze skoordynowanych i spójnych informacji zawartych w inteligentnym modelu możliwe jest projektowanie instalacji MEP budynków z jeszcze większą dokładnością oraz w lepszej koordynacji z komponentami konstrukcyjnymi i architektonicznymi. Projektowanie, modelowanie i dokumentowanie instalacji budynków w kontekście pełnego modelu informacji o budynku zawierającego również informacje konstrukcyjne i architektoniczne to kolejne zalety oprogramowania. Można w nim prowadzić symulacje i wykrywać kolizje na wczesnych etapach procesu projektowania, a w obliczeniach inżynierskich stosować dane z koncepcyjnej analizy energetycznej. Program pozwala też modelować na potrzeby produkcji MEP przy użyciu narzędzi automatyzujących tworzenie układu modelu produkcyjnego i przygotować model do szczegółowego modelowania koordynacji produkcji i instalacji.
 
Revit dla wykonawców
 
 
Oprogramowanie projektowe Revit® oferuje profesjonalistom z branży budowlanej narzędzia pozwalające na ocenę możliwości realizacji projektu jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Pozwala też lepiej analizować i rozumieć wszelkie stosowane środki, metody i materiały oraz sposób, w jaki biorą one udział w opracowanym projekcie. Revit daje również możliwość pozyskiwania z modeli większej liczby informacji na temat konstrukcji poprzez selekcjonowanie i modyfikowanie obiektów takich, jak warstwy ścian czy wylewki betonowe - a wszystko to w celu bardziej dokładnej prezentacji metod budowy. Użytkownik może tu przygotowywać rysunki wykonawcze do prefabrykacji dzięki funkcjom zapewniającym większą uniwersalność dokumentowania zespołów elementów modelu.


Autodesk Revit - interfejs

Subskrybuj Revit stanowiący część kolekcji Autodesk z zakresu architektury, inżynierii i budownictwa

Ten bogaty zestaw oprogramowania i innowacyjnych technologii może ułatwić Ci projektowanie, opracowywanie i konstruowanie lepszych i bardziej przewidywalnych projektów budynków oraz projektów infrastruktury komunalnej. Dowiedz się więcej TUTAJ.


Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.