Historia firmy Robobat Polska sięga początku lat 80tych, kiedy obecny właściciel i prezes – Andrzej Niżnik
w 1983 stworzył pierwszy program do obliczeń konstrukcji budowlanych w ramach pracy naukowej pisanej
w INSA (Institut National des Sciences Appliquées) w Tuluzie.

W roku 1985 ukazała się na francuskim rynku pierwsza komercyjna wersja programu wspomagającego proces projektowania budowlanego o nazwie Robot Structures.
Trzy lata później została utworzona Firma Robobat SARL
z siedzibą w Grenoble. Natomiast w roku 1990 powstał
w Krakowie polski oddział - Firma Informatyczna Robobat Sp. z o. o., która z czasem stała się centrum badawczo – rozwojowym całej Grupy Robobat.

Następcą Robot Structures był Robot V6, napisany
w języku C/C++. Trzy lata później był sprzedawany
w ponad 40 krajach. Program ten otrzymał najwyższe
oceny w rankingach specjalistycznych czasopism amerykańskich.

W 1997 roku powstał nowy Robot 97 przystosowany do pracy w systemie Windows97/NT. Program ten był wówczas sprzedawany w 50 krajach za pośrednictwem 25 dystrybutorów.

W 1998 r. zostały otwarte dwie nowe filie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz dwa nowe biura w Belgii i Tunezji.

W 1995 Robobat podpisał umowę partnerską z amerykańską firmą Autodesk - światowym liderem w branży oprogramowania dla budownictwa, stając
się AutoCAD Autorized Distributor.  12 sierpnia 1999 r. została podpisana umowa Autodesk Developer Network – Master Agrement, która pozwala na tworzenie oprogramowania zintegrowanego z produktami Autodesk.

W roku 2000 na rynku pojawiła się na rynku kolejna generacja programu Robot o nazwie Robot Millennium, wzbogacona o nowatorskie rozwiązania
w zakresie prezentacji konstrukcji i analizy wyników.

W roku 2001 Robobat rozpoczął współpracę z ANSYS Inc. z USA. W tym samym roku wprowadził na rynek nowy program o nazwie ESOP, służący
do obliczeń elementów konstrukcji budowlanych. Rok później pojawiły się kolejne dwa nowe produkty do tworzenia rysunków warsztatowo-wykonawczych stalowych i żelbetonowych: RCAD Stal i RCAD Żelbet, pracujące na platformie AutoCAD. W 2002 powstał program RCAD Rysunki Szalunkowe.
W 2004 roku pojawił się nowy produkt do prewymiarowania konstrukcji żelbetowych o nazwie CBS Pro.

Robobat stale dba o jakość swoich produktów i zadowolenie klientów, czego dowodem jest przyznany w roku 2006 certyfikat systemu zarządzania jakością zgodny z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 9001: 2000.

W 2007 roku Robobat uzyskał status Złotego Partnera Micorsoft (Microsoft Gold Certified Partner).

Potencjał spółki Robobat zauważył i docenił jej wieloletni partner – amerykański koncern Autodesk. 14 stycznia 2008 r. pomyślnie zakończone negocjacje sfinalizowano transakcją 45 mln USD, w wyniku której Autodesk kupił Robobat Francja oraz część technologiczną polskiego oddziału.

Robobat Polska sp. z o.o. obecnie dynamicznie rozwija się jako niezależny podmiot, co znajduje swoje odzwierciedlenie w stale rosnącej liczbie Klientów. Oferuje polskim inżynierom najwyższą jakość usług w zakresie sprzedaży i serwisu oprogramowania wspomagającego proces projektowania konstrukcji budowlanych. Mając na uwadze wzrastające oczekiwania naszych Klientów rozszerzyliśmy zakres oferowanych usług o specjalistyczne indywidualne i grupowe szkolenia w ramach Autoryzowanego Centrum Szkoleniowego firmy Autodesk (ATC Autodesk).

Stając się dostawcą kompleksowych rozwiązań w sierpniu 2009 roku Robobat rozszerzył ofertę handlową o sprzedaż dedykowanego sprzętu komputerowego.

W roku 2010 firma znalazła się na pierwszym miejscu wśród laureatów konkursu „Diamenty Forbesa” w województwie małopolskim. Nagroda ta jest przyznawana firmom najszybciej zwiększającym swoją wartość.

Od października 2014 Robobat Polska jest częścią międzynarodowej Grupy GRAITEC. W listopadzie 2014 firma uzyskała najwyższy poziom partnerstwa Autodesk - Platinum Partner.

Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.