forum » ROBOT Millennium » ROBOT przyjmuje złą wartość fy (granicę plastyczności stali)
Autor

ROBOT przyjmuje złą wartość fy (granicę plastyczności stali)

Witam
Problem objawia się następująco: na wydruku dla zaprojektowanej kratownicy można odczytać, że Robot do swoich obliczeń przyjmuje fy=305 MPa dla stali S355.
Według mnie powinien przyjmować wartość 355MPa, czy mam rację? I jak to naprawić?

Dodam że pierwszy raz korzystam z tego programu, przy weryfikacji prętów wyskakuje komunikat "Pręty są wykonane z materiałów pochodzących z bazy materiałowej w której wszystkie charakterystyki zdefiniowano jako wartości obliczeniowe. Aktualnie ustawiona norma wymaga korzystania z wartości charakterystycznych. Może to doprowadzić do niepotrzebnego zaniżenia nośności prętów. Zalecana zmiana na materiał pochodzący z dowolnej bazy spoza:RMAT048(materiały polskie), RMAT070(materiały rosyjskie), RMAT086(materiały chińskie)".

Zlekceważyłem ten komunikat. Próbowałem utworzyć nowy materiał, nazwałem stal S355v2i zmieniłem tam : wartość obliczeniowa na charakterystyczna i z 305 na 355, ale to nic nie daje, po wydruku notki obliczeniowej widnieje na niej dalej fy=305 MPa. Jak mam sobie z tym poradzić? Autodesk ROBOT 2016.
W Narzędzia, Preferencje zadania, Materiały mam zaznaczone Eurocode, a wybierając profile np HEA140 wybierałem przekroje z bazy Polska 2007.

Proszę o szybką pomoc

P.Kaszuba

fy

Jak możesz to prześlij model na: pawelka12345@interia.pl

mateusz6536

fy

Udało się. Niestety, nie wystarczy zmienić materiał w zakładce przekrój, ale trzeba w zakładce wymiarowanie zmienić ustawienia dla grup prętów. I po kłopocie :)

forum » ROBOT Millennium » ROBOT przyjmuje złą wartość fy (granicę plastyczności stali)

Autodesk Advance Steel to oprogramowanie BIM do tworzenia dokumentacji wykonawczej konstrukcji stalowych, które automatyzuje procesy modelowania, tworzenia dokumentacji rysunkowej, zestawień materiałowych oraz plików NC. Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) to proces oparty na przepływach pracy, pozwalający na płynne, efektywne oraz terminowe realizowanie projektów zgodnie z zaplanowanym budżetem. Autodesk Advance Steel wspomaga pracę inżynierów budownictwa w zakresie projektowania konstrukcji stalowych w 3D zgodnie z technologią BIM.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.