forum » ROBOT Millennium » Rama plaska - podpory węzłowe
Autor
Post
jablko

Rama plaska - podpory węzłowe

Witam.

Piszę teraz pracę inżynierską (projekt prefabrykowanych elementów żelbetowych (słup z krótkimi wspornikami oraz belka oczepowa) w konstrukcji parkingu wielopoziomowego) i z racji tego, że mój komputer jest trochę słaby, musiałem dwie ramy wydzielić z układu i zamodelować je jako ramy płaskie. Konstrukcja jest dosyć wysoka, ma 17 metrów. Kiedy przyłożyłem wszystkie obciążenia do ramy, wyszły mi bardzo duże deformacje (ok. 22 cm). Chciałem to w jakiś sposób ograniczyć i wpadłem na pomysł, że w węzłach, do których de facto dochodzą belki z drugiego układu wstawię podpory (które by mi "przytrzymały" układ). Pytanie jest następujące - czy taki model ma jakikolwiek sens? Czy powinienem może usunąć te podpory i nie przejmować się deformacjami układu? W takim modelu jak mam teraz (rysunek poniżej) deformacje są rzędu 1 cm i znacznie mniejsze momenty w projektowanym słupie.

Model: [zapodaj.net]
Definicje podpory:
- [zapodaj.net]
- [zapodaj.net]


Pozdrawiam serdecznie,
Daniel

 
forum » ROBOT Millennium » Rama plaska - podpory węzłowe

Autodesk Advance Steel to oprogramowanie BIM do tworzenia dokumentacji wykonawczej konstrukcji stalowych, które automatyzuje procesy modelowania, tworzenia dokumentacji rysunkowej, zestawień materiałowych oraz plików NC. Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) to proces oparty na przepływach pracy, pozwalający na płynne, efektywne oraz terminowe realizowanie projektów zgodnie z zaplanowanym budżetem. Autodesk Advance Steel wspomaga pracę inżynierów budownictwa w zakresie projektowania konstrukcji stalowych w 3D zgodnie z technologią BIM.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.