forum » ROBOT Millennium » Obwiednia momentów na mapach
Autor

Obwiednia momentów na mapach

Witam,

utworzyłem kilka kombinacji ręcznych, z których chę zrobić obwiednię momentów na panelach płyty. Jak to zrobić? Bo jeżeli po obliczeniu konstrukcji wchodzę do rezultatów -> mapy-> zaznaczam interesujący mnie kierunek (np. x) i z okienka rozwijalnego w którym są moje kombinacje u dołu istnieje wybór "kombinacje". Wybieram tę opcję, ale na mapach wcale nie pokazują mi się maksymalne/minimalne wartości momentów tylko jakieś pośrednie. Przykład: z danej kombinacji ręcznej oczekuję, że moment na panelu będzie 20 kNm. A przy zanaczeniu "kombinacji", na mapie w tym samym miejscu mam wartość 10 kNm, czyli o połowę mniejszą. Pytanie co robię źle? Ddodam, że taki sam algorytm stosowałem przy belkach i obwiednia momentów dla opcji "kombinacje" wychodzi tak jak tego oczekuję.

kayser

bez tytulu

Nie próbowałem walczyć z tym problemem. Zawsze radziłem sobie poprzez przeglądnięcie po kolei każdej kombinacji.
Może spróbuj wyniki odczytywać z tabeli Rezultaty > Wyniki dla płyt i powłok. Tylko tam są wartości dla węzłów, a nie elementów skończonych.

gremlin21

bez tytulu

Wartości odczytałem z tabel o których mówisz, natomiast potrzebuje mieć te wartości na mapach, a z racji dużej ilości kombinacji - automatyczne nie wchodzą w grę, bo zarżne komputer :)

forum » ROBOT Millennium » Obwiednia momentów na mapach

Autodesk Advance Steel to oprogramowanie BIM do tworzenia dokumentacji wykonawczej konstrukcji stalowych, które automatyzuje procesy modelowania, tworzenia dokumentacji rysunkowej, zestawień materiałowych oraz plików NC. Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) to proces oparty na przepływach pracy, pozwalający na płynne, efektywne oraz terminowe realizowanie projektów zgodnie z zaplanowanym budżetem. Autodesk Advance Steel wspomaga pracę inżynierów budownictwa w zakresie projektowania konstrukcji stalowych w 3D zgodnie z technologią BIM.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.