forum » RCAD » Podczytywanie pomocniczego pliku?
Autor

Podczytywanie pomocniczego pliku?

Witam. ASD 2016 gdzieś podczytuje mi plik ze starym blokiem. Teraz po zmianie kształtu tego bloku wszystko jest ok, ale po ponownym odpaleniu pliku poczytuje się stary i nowy blok. Jeśli ktoś zrozumiał a z tych co zrozumieli jest ktoś kto potrafi pomóc to chętnie wysłucham pomysłu jak pozbyć się problemu.
Zmiana nazwy bloku RENAME nie pomogła.
Kliknięcie w blok i jego przepisanie pomaga, ale to trzeba robić w każdym nowym pliku startowym (moim własnym) i właśnie tego chciałbym uniknąć.
Usunięcie bloku i wyczyszczenie komendą USUŃ i wstawienie na nowo pomaga, ale tylko do czasu ponownego otwarcia pliku.

Rafał_F

bez tytulu

Blok z którym Masz problem prawdopodobnie jest wczytywany z zewnętrznego katalogu (pewnie Support) .
Proponuję tam usunąć plik bloku . Nie miałem takiego przypadku ale tak bym próbował.
A od czyszczenia zwykłym _purge lepszy jest _-PURGE/regapps.

Ps.
Od dawna widzę tu Twoje wpisy - nie przesiadasz się na coś nowego zamiast ASD/Rcad ?

kayser

bez tytulu

Ja właśnie ostatnio z coraz większą przyjemnością pracuję w ASD żelbet.
Odkąd przestałem używać makr do zbrojenia elementów moja współpraca z programem układa się coraz lepiej ;)

Jaka jest wg Ciebie dobra alternatywa?

forum » RCAD » Podczytywanie pomocniczego pliku?

Autodesk Advance Steel to oprogramowanie BIM do tworzenia dokumentacji wykonawczej konstrukcji stalowych, które automatyzuje procesy modelowania, tworzenia dokumentacji rysunkowej, zestawień materiałowych oraz plików NC. Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) to proces oparty na przepływach pracy, pozwalający na płynne, efektywne oraz terminowe realizowanie projektów zgodnie z zaplanowanym budżetem. Autodesk Advance Steel wspomaga pracę inżynierów budownictwa w zakresie projektowania konstrukcji stalowych w 3D zgodnie z technologią BIM.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.