forum » ROBOT Millennium » Obciążenie funkcją krzywoliniową
Autor

Obciążenie funkcją krzywoliniową

Witam,
Projektuję silos i mam problem przy zadaniu obciążenia parciem. Chodzi o to, że obciążenie obliczone wg normy jest parciem o funkcji krzywoliniowej. Stąd moje pytanie czy jest w Robocie możliwość zadania takiego obciążenia krzywoliniowego na konturze? Szukałem zaciekle ale nic konkretnego nie znalazłem. Dowiedziałem się od pewnej osoby, że prawdopodobnie gdzieś jest opcja obciążeń użytkownika i być może tam dałoby się coś takiego stworzyć, ale również nie mogę znaleźć takiej opcji w Robocie. Czy pozostaje mi podzielić ścianki silosu na mniejsze i przykładać obciążenie jednorodne na konturze na te mniejsze panele zwiekszając jego wartość (będzie to strasznie czasochłonne takie przykładanie, aby w miarę odwzorować to parcie)??

forum » ROBOT Millennium » Obciążenie funkcją krzywoliniową

Autodesk Advance Steel to oprogramowanie BIM do tworzenia dokumentacji wykonawczej konstrukcji stalowych, które automatyzuje procesy modelowania, tworzenia dokumentacji rysunkowej, zestawień materiałowych oraz plików NC. Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) to proces oparty na przepływach pracy, pozwalający na płynne, efektywne oraz terminowe realizowanie projektów zgodnie z zaplanowanym budżetem. Autodesk Advance Steel wspomaga pracę inżynierów budownictwa w zakresie projektowania konstrukcji stalowych w 3D zgodnie z technologią BIM.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.