forum » RCAD » Opis rozkladu strzemion czterociętych. Opcja - Wielokrotność zbrojenia
Autor
Post
MW

Opis rozkladu strzemion czterociętych. Opcja - Wielokrotność zbrojenia

Witam
1. Mam pytanie o opis strzemion czterociętych. Niewiem dlaczego ale po wygenerowaniu belki z makra ze strzemionami cztrocientymi - brakuje mi dodatkowego opisu sygnalzujacego na widoku belki że w rozkladzie sa strzemiona czterociente. Do niedawna pojawiał mi sie taki opis - ale chyba coś przestawilem i nie moge tego znaleźć . Może ktos miał podobny problem ?

2. Dodatkowo chciałem zapytać wtajemioczonych - jak używać opcji (ikonki) Wielokrotność zbrojenia ?

Pozdrawiam
MW

er.jot

bez tytułu

w sprawie opisu o strzemionach czterociętych to nie wiem ale jeśli chodzi o wielokrotność to:
1. stosuje w rysowaniu ław, wieńców itp.. - po narysowaniu przekroju określam ile elementów wchodzi na 1mb a pręty w przekroju określam jako pręty długości 1m. następnie za pomoca funkcji "wielokrotność zbrojenia" daje "wszystko" i wpisuje ilośc odpowiadającą w tym przypadku ilości mb danej ławy lub wieńca.. oczywiście jakoś trzeba uwzględnić zakładdy zbrojenia itp ale tak to wygląda.
2. w przypadku powtarzajacych się elementów (słupów, belek) mnoże za pomocą "Wielokroności .." zbrojenie
3. dana sytuacja i pomysł na narysowanie danej rzeczy..

jestem ciekaw jak wykorzystują to inni..

wikas

bez tytułu

witam , przyznam że nie używam opcji wielokrotność zbrojenia, niestety nie działa ona po przypisaniu pręta do elementu, a zawsze pręty na rysunku do jakiegoś należą, wieńce rysuje podobnie na 1 metr bieżący a w ilości elementów podaje ilość metrów (przy zestawieniu trzeba dać uwagę żeby prętów nie pocieli na metrowe odcinki:))) pozdrawiam

 
forum » RCAD » Opis rozkladu strzemion czterociętych. Opcja - Wielokrotność zbrojenia

Autodesk Advance Steel to oprogramowanie BIM do tworzenia dokumentacji wykonawczej konstrukcji stalowych, które automatyzuje procesy modelowania, tworzenia dokumentacji rysunkowej, zestawień materiałowych oraz plików NC. Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) to proces oparty na przepływach pracy, pozwalający na płynne, efektywne oraz terminowe realizowanie projektów zgodnie z zaplanowanym budżetem. Autodesk Advance Steel wspomaga pracę inżynierów budownictwa w zakresie projektowania konstrukcji stalowych w 3D zgodnie z technologią BIM.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.