forum » Forum - uwagi i propozycje » Propozycje dla nowych wersji oprogramowania
Autor

Propozycje dla nowych wersji oprogramowania

Może to nie jest nowy pomysł. Działał chyba taki system podczas rozwijania programu ESOP, aby informować użytkowników nad czym pracują informatycy Robobatu. Może udało by się na forum zrobić listę najpotrzebniejszych rzeczy dla poszczególnych programów i głosować co powinno być wprowadzone już, a co później... I może udało by się przy okazji w nowych wersjach nie psuć tego co działało wcześniej... Kto jest za?

bio

bez tytułu

jestem za

Tomek_Robobat

bez tytułu

Tez jestem za i tak tez przekazałem to dalej jakis czas temu. O ile mi wiadomo w najblizszym czasie ma ruszyć na nowo wątek programu ESOP w takiej formie ale w planach jest również uruchomienie tego typu ankiety dla pozostałych produktów.
Pozdrawiam

andkar

No to już coś

Fajnie, że ktoś się przyłączył. Wygląda na to, że jest nas już trzech...
Tak przy okazji zapytam, czy Firma planuje jakoś rozwiązać problemy z OpenGL. Oczywiście poza poradą od serwisu, aby wyłączyć. Nie wiem jak na innych kompach i kartach graficznych, ale na ATI to nie działa, no może prawie. Na kompie z XP mogłem przynajmniej zmniejszyć przyspieszenie sprzętowe prawie na minimum, ale niestety na Vista i Radeonie 1950Pro w tym miejscu mam komunikat, że sterownik nie pozwala na zmianę ustawień przyspieszenia sprzętowego. To może nie jest najlepsze miejsce na zamieszczanie takich problemów, ale wydaje się, że algorytmy obliczeniowe (Robota i Rcadów) odpowiedzialne za współpracę ze sprzętem są nie z tej epoki... i mam takie dziwne wrażenie, że im nowszy komputer tym te programy pracują gorzej... Jeśli napisanie programu w taki sposób, aby działał prawidłowo niezależnie od sprzętu jest za trudne, to może mogłaby pojawić się informacja ta temat referencyjnego sprzętu, lub np.: "Programy Firmy Robobat nie potrafią wykorzystać procesorów wielordzeniowych i nie działają z kartami graficznymi firmy ATI". A może należałoby ankietę wysłać do użytkowników z zapytaniem o sprzęt i napisać samemu te kilkanaście sterowników...

cezarydz

problemy sprzętowe

Niestety problemy sprzętowe też mnie dotknęły. Pracowałem wczesniej na kompie z kartą ATI a teraz mam Radeona i cały czas problemy z odświeżaniem grafiki. Próbowałem różnych ustawień sprzętu i przy trochę większych projektach jest koszmarem przełaczanie się na inne ekrany.

tomig

bez tytułu

Jestem jak najbardziej za..............
Generalnie uważam, że za mało sie "rozmawia" z klijentami na temat programów. Tym bardziej, że wszyscy sobie zdają sprawe zawodności i niedoskonałosci (mniejszej lub większej ale zawsze) programów Robobat. Niejednokrotnie mam wrażenie, że jestem betatesterem.....

andkar

No,... może teraz...

Może jak Autodesk weźmie pod skrzydła Robobat to coś pożytecznego się wykluje... Ale mam wrażenie, że to nic dobrego nie przyniesie,... no może poza lepszą (większą i bardziej światową) ceną za upgrade'y i produkty... Chciałbym się mylić... Ciekawe za ile daliśmy się sprzedać? Może wystarczyło by doprowadzić produkty Robobatu do pełni funkcjonalności i samemu kupić "tego Autodesk'a",... ;-) A swoją drogą to ciekawe czy jeszcze my, czy raczej nasze dzieci, a może wnuki doczekają porządnego i w pełni działającego programu do analizy konstrukcji... Pozdrawiam wszystkich czytających...

er.jot

RCAD szalunki

może wymienie kilka uwag jakie zauważyłem przy wykorzystywaniu programu. przepraszam jesli zwyczajnie cos zle robie albo rozumuje ale jesli cos w tym jest to moze warto zwrocic na problem uwage
a) po wstawieniu otworów w ścianach po obu stronach naroża w ten sposób że otwory powodują praktycznie wygryzienie naroża na rzucie w modelu pokazuje w narożu słupek co myli podczas modelowania.
b) sposób prezntacji otworów w płytach stropowych. znacznie ułatwiło by sprawę mozliwosc wprowadzania takich otworów by można je było edytować (przeważnie powiększyć) po skopiowaniu całej kondygnacji. obecnie są one wprowadzone na "sztywno" i aby powiększyć np o kolejny otwór wentylacyjny trzeba wprowadzac nowy rodzaj otworu.

er.jot

RCAD żelbet

podobnie jak poprzedni wątek ale teraz do żelbetu:
a) koty wysokościowe na przekrojach pionowych. czy istnieje możliwość wstawiania kotew wysokościowych na pionowych przekrojach w ten sposób by były one aktywne. osobisćie rozwiązałem to poprzez kopiowanie koty i wstawianie jej jako blok po obróceniu układu współrzędnych ale moze da radę to zrobić jakoś naturalnie?
b) wspomniany przeze mnie już problem z rozsypywaniem się prętów wyrzuconych po modyfikacji zbrojenia w rozkładzie powierzchniowym i nie tylko.
c) zestawienie zbrojenia dla danego obszaru - w sytuacji, gdy dla całości zbrojenia w rysunku zastosuje wykrywanie jednakowego zbrojenia, konsolidacje itp porządki. następnie robiac zestawienie zbrojenia dla zaznaczonego obszaru program w tabeli pokazuje mi ilosci zbrojenia nie tylko z zaznaczonego obszaru ale z całości rysunku (o ile oczywiscie istnieje iodentyczne zbrojenie). jesli się nie da obecnie tego poprawic to moze da sie w przyszłości a jak da się teraz to w jaki sposób.
d) kolejny problem dotyczacy numeracji zbrojenia. byc moze jestem zbyt pedantyczny ale chciałbym moc narzucic numeracje dla zbrojenia lub obszaru zbrojenia w sposób taki by móc nad tym bardziej panowac. a wiec by moc narzucic kolejnosc zbrojenia dla danego obaszaru od numeru powiedzmy 1-20 i dla kolejnego obszaru 20-30 a nie żeby jedynym kryterium numeracji była jak sie nie myle kolejnośc rysowania prętów.

er.jot

RCAD stal

w stali na przestrzeni ostatnich edycji zauważyłem duzy (ogromny) postep w stabilnosci programu za co wielkie dzieki.. ale i tu mam kilka uwag jako uzytkownik
a) mam problemy od zawsze z otwieraniem rysunków sporzadzonych w starszej wersji za pomoca nowszej wersji programu
b) duzy problem z niezmiennoscia modyfikowanych rysunkow. gdy juz obrobimy sobie dany rysunek a arkuszu i wymaga on jednak modyfikacji to bardzo czesto poprzednia praca idzie na marne. zauważyłem tez ze przy dowymiarowywaniu niekiedy wprowadzane wymiary sa innej wielkości (ich czcionka) niz reszta co je raczej dyskwalifikuje estetycznie (ja akurat jestem pedantyczny za bardzo ale..)

andkar

No i co dalej???

czy można by dowiedzieć się co szykuje dla użytkowników Firma w nowych wersjach programów? no i kiedy ew. można by tych wersji oczekiwać?

bio

bez tytułu

Podobno nowe wersje oprogramowania mają pojawić się w ciągu miesiąca. Czy można liczyć na jakiś "cynk" na temat nowości?

andkar

i nic...

minął miesiąc i nic... nadal nie wiadomo kiedy i co pojawi się w nowych wersjach oprogramowania...
To forum wygląda na całkowicie bezpańskie... chyba nie ma sensu dalej się rozpisywać, bo i tak z Firmy nawet pies z kulawą nogą tu nie zajrzy...

bio

ano nic

Niestety tak właśnie sprawa wygląda.

bio

jest nowa wersja

Na stronie Robobatu jest do pobrania (po podaniu hasła) wersja 21. Może niebawem rozesłane będą kopie.

Tomek_Robobat

bez tytułu

Płyta Robot Office Analysis z wersją 21 programów ROBOT Millenium, ESOP, CBS i EXPERT została już rozesłana do klientów, przypuszczalnie więc gdzies do końca tygodnia powinna dotrzeć do wszystkich klientów. Pozdrawiam

forum » Forum - uwagi i propozycje » Propozycje dla nowych wersji oprogramowania

Autodesk Advance Steel to oprogramowanie BIM do tworzenia dokumentacji wykonawczej konstrukcji stalowych, które automatyzuje procesy modelowania, tworzenia dokumentacji rysunkowej, zestawień materiałowych oraz plików NC. Modelowanie Informacji o Budynku (BIM) to proces oparty na przepływach pracy, pozwalający na płynne, efektywne oraz terminowe realizowanie projektów zgodnie z zaplanowanym budżetem. Autodesk Advance Steel wspomaga pracę inżynierów budownictwa w zakresie projektowania konstrukcji stalowych w 3D zgodnie z technologią BIM.

CADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG. Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.