GRAITEC Advance Design Connection 2018 jest programem służącym do sprawdzania nośności połączeń w konstrukcjach stalowych, po zdefiniowaniu bądź imporcie geometrii węzła z GRAITEC Advance Design, Autodesk Robot, Autodesk Advance Steel lub Autodesk Revit.

Siły w połączeniu można zdefiniować ręcznie bądź razem z geometrią węzła (połączenia) zaimportować z GRAITEC Advance Design, Autodesk Robot lub Autodesk Revit.

Program zbliżony jest funkcjonalnie do kalkulatora połączeń Master EC3, ale z nieporównywalnie  większą możliwością (praktycznie bez ograniczeń) modelowania geometrii połączenia. Połączenia mogą być definiowane między wieloma elementami dowolnie ustawionymi w przestrzeni względem siebie. Obliczenia / weryfikacja prowadzone są wg Eurokodu.


 • Projektowanie połączeń stalowych

  Advance Design Connection jest unikalną wersją programu IDEA StatiCa Connection, stworzoną specjalnie dla użytkowników oprogramowania GRAITEC. Advance Design Connection przeznaczony jest dla projektantów i wytwórców konstrukcji stalowych. Pozwala on efektywnie wykorzystać oprogramowanie GRAITEC w procesie projektowania i produkcji. Program może być używany w projektowaniu połączeń stalowych dla standardowych obiektów mieszkalnych czy przemysłowych, jak również przy rozwiązywaniu połączeń w mniej typowych, za to zwykle bardziej skomplikowanych obiektach, jak np. konstrukcje off-shore. Weryfikacja połączeń prowadzona jest w oparciu o założenia norm europejskich EC oraz amerykańskich AISC. Prosty interfejs, czytelny sposób wprowadzania i weryfikacji danych oraz przejrzyste raporty obliczeniowe pozwalają na błyskawiczne rozwiązywanie nawet najbardziej skomplikowanych połączeń.


  Advance Design Connection

  Kratownice i ramy 2D Stopy i zakotwienia Kratownice i ramy 3D

  Advance Design Connection umożliwia projektowanie i weryfikację dowolnego rodzaju połączenia. Obiekty mogą być spawane, łączone śrubami przy pomocy blach węzłowych, żeber i nakładek. Weryfikowane są również zakotwienia w stopach fundamentowych. Obliczenia pozwalają na precyzyjną weryfikację wytrzymałości, nośności, jak również stateczności poszczególnych elementów. Śruby, spoiny czy betonowe bloki kotwiące sprawdzane są zgodnie z zasadami norm EC lub AISC. W programie dostępna jest biblioteka standardowych przekrojów walcowanych. Profile nietypowe, jak blachownice czy też profile zimnogięte mogą być wprowadzane w sposób parametryczny. Advance Design Connection oferuje także bogatą bazę szablonów typowych połączeń stalowych. Baza ta może być uzupełniana o rozwiązania stworzone przez użytkownika.

  DOWOLNA GEOMETRIA
  Nie ma ograniczeń co do liczby i wzajemnego ustawienia profili w analizowanym połączeniu. Nie jest również ograniczona liczba definiowanych w połączeniu wzmocnień i łączników, takich jak blachy, śruby, żebra czy spoiny. Geometria analizowanych połączeń jest determinowana przez wymagania projektu, nie zaś przez ograniczenia programu.

  DOWOLNE OBCIĄŻENIA
  Analizowane są dowolne siły zdefiniowane przez użytkownika. Weryfikacja uwzględnia interakcję wszystkich elementów połączenia (profili, łączników, żeber) podlegających obciążeniom. Dzięki temu projektant, optymalizując dane rozwiązanie, ma pewność, że jest ono bezpieczne.

  SZYBKOŚĆ PRACY
  Definicję geometrii, obliczenia, jak również generację dokumentacji można wykonać w niezwykle krótkim czasie. Advance Design Connection jest dzięki temu niezastąpionym narzędziem w codziennej pracy projektantów i konstruktorów na całym świecie.


  Import danych z programów CAD i programów obliczeniowych

  Advance Design  Connection
     
  Programy MES Programy CAD
  Połączenie może być modelowane indywidualnie lub importowane z takich programów jak Advance Design lub Autodesk Robot Structural Analysis. Importowana jest zarówno geometria połączenia, typy profili, jak również wszystkie obciążenia w analizowanym węźle. Geometria połączeń może być importowana z takich programów jak Autodesk Advance Steel, czy Autodesk Revit.

   

  Advance Design Connection  - typy dostępnych analiz

  Analiza naprężeń Analiza stateczności Analiza podatności Weryfikacja

   

  Advance Design Connection - przykładowe połączenia
  Dach stadionu Hala magazynowa Hala przemysłowa
       
  Kładka dla pieszych Elektrownia Dach stadionu
   


  Wypróbuj program Advance Design Connection.
  Skontaktuj się z nami i uzyskaj dostęp do 14 dniowej wersji testowej.

   Tagi:

Advance Design Connection,

Advance Design Connection 2018, Advance Design Connection 2017, Advance Design Connection 2016, Advance Design Connection 2015, GRAITEC Advance Design Connection, IDEA StatiCa


Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.