Kontakt handlowy Robobat

Steel Connection Designer 2018 służy do projektowania połączeń stalowych według Eurocode, w środowisku Advance Design lub w wersji standalone. Aplikacja jest częścią pakietu GRAITEC BIM Designers Collection.

 • GRAITEC Advance PowerPack 2015 - Logo


 • Steel Connection Designer 2018 jest to moduł służący do projektowania typowych połączeń stalowych.

  Pobierz wersję TRIAL

   

  NOWOŚCI W WERSJI 2018 R2

  Kolorowanie elementów przekraczających nośność
  Dla każdego typu połączenia zostało wprowadzone kolorowanie obiektów (np. blach, śrub, spoin, ...) których weryfikacja nie powiodła sią, czyli ich wytężenie, w którejkolwiek z weryfikacji, jest większe niż 100%.

  Klasa wykonania (zgodnie z EN 1090)
  W oknie definicji elementów głównych dostępny jest nowy parametr Klasa wykonania dla elementów stalowych, zgodnie z normą EN 1090-2. Na podstawie klas wykonania ustawionych dla każdego łączonego elementu wyznaczana jest klasa dla całego połączenia, która jest wyświetlana w raportach i na rysunku.
   
  Ulepszona tabela wyników dla połączenia na kątowniki i na blachę węzłową
  W połączeniach na kątowniki i na blachę węzłową do panelu z wynikami została dodana kolumna zawierająca informacje umożliwiające identyfikację elementu, który był najbardziej wytężony dla danej weryfikacji.
   
  Dodatkowe przekroje w połączeniu na blachę węzłową
  Podczas definiowania głównego elementu w połączeniu na blachę węzłową, można teraz ustawić inny przekrój niż dwuteowy.
   
  Kolorowanie wymiarów dla otworów niespełniających warunków konstrukcyjnych
  Jeśli jakiekolwiek warunki konstrukcyjne dotyczące odległości otworów nie są spełnione, odpowiednie linie wymiarowe na widoku są wyświetlane na czerwono.      
   
  Niezależne pozycjonowanie grup śrub kotwiących
  Dla połączenia Podstawa słupa, możliwe jest teraz ustawianie rozkładu (liczby wierszy i kotw) niezależnie dla każdej z grup śrub.

  Wszystkie powyższe nowości zobrazowane są w pliku, który jest do pobrania tutaj  >>KLIK <<.

  NOWOŚCI W WERSJI 2018

  Pobierz pełną listę nowości (EN) >>>

  Połączenia na kątowniki
  Nowe połączenie na kątowniki służy do łączenia belki z inną belką lub słupem. Dołączana belka może być usytuowana pod kątem prostym lub może być nachylona. Kątowniki mogą być przyspawane lub przykręcone do elementu głównego. Obsługiwany jest też przypadek dołączenia 2 belek, w przypadku gdy są one łączone do środnika elementu głównego (belki lub słupa).
   
  Połączenia z blachą węzłową
  Nowe połączenie z blachą węzłową służy do łączenia prętów skratowania z wykorzystaniem blachy węzłowej. Można łączyć od jednego do trzech prętów skratowania, a blacha węzłowa może być mocowana do środnika lub do półki słupa.
   
  Sprawdzanie kolizji
  Nowa funkcja o nazwie Sprawdzanie kolizji jest wykorzystywana do weryfikowania geometrii połączenia, poprzez identyfikację kolizji między elementami wchodzącymi w jego skład. 
   
  Szablony połączeń
  Aby ułatwić zamodelowanie rożnego typu typowych konfiguracji połączeń, przygotowane zostały szablony z predefiniowanymi układami składników połączenia dla każdej z kategorii połączeń.  Od wersji 2017 dostępne są połaczenia typu stopa fundamentowa, belka – słup na blachę węzłową i doczołowe połączenie belka –belka. Możliwe jest wybranie wariantu połączenia śrubowego lub spawanego. Moduł wykonuje obliczenia w oparciu o normę EC3. Po wykonaniu obliczeń użytkownik otrzymuje szczegółową notę obliczeniową z odnośnikami do poszczególnych formuł normowych. Steel Connection Designer 2018 może być wykorzystywany w wersji standalone albo jako dodatkowy moduł w programie Advance Design.


  Oprogramowanie dostępne w wersji beta*
  Możesz mieć wpływ na technologię przyszłości. Podziel się z nami swoją opinią. Opinie użytkowników będą wpływały na rozwój i możliwości modułu.


  Połączenie typu belka-słup

  Projektowanie połączenia typu belka- słup według wybranych norm z możliwością tworzenia szczegółowych notek obliczeniowych graficznej prezentacji stopnia wytężenia.

   
     Połączenie doczołowe typu belka-belk

  Projektowanie połączenia doczołowego typu belka-belka według wybranych norm z możliwością tworzenia szczegółowych notek obliczeniowych graficznej prezentacji stopnia wytężenia.
       Połączenie stopy fundamentowej

  Projektowanie połączenia stopy fundamentowej według wybranych norm z możliwością tworzenia szczegółowych notek obliczeniowych graficznej prezentacji stopnia wytężenia.Zobacz nasze promocje
Zapraszamy do zapoznania
się z aktualnymi promocjami
więcej >>

Kontakt z Działem Handlowym
Odpowiemy na wszystkie
Państwa pytania
więcej >>

Bądź na bieżąco
zapisz e-mail >>
 

Pokaż Referencje Referencje Robobat

Firma Robobat Polska sp. z o.o. informuje, że na swojej stronie www używa plików cookies, w celu usprawnienia działania witryny. Kliknij polityka cookies, aby dowiedzieć się więcej.

Kliknij Zgadzam się, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.